تهاتر پنجره دوجداره و UPVC +(شرایط، ضوابط و معرفی فرصت‌های تهاتری)

تهاتر پنجره دوجداره و UPVC +(شرایط، ضوابط و معرفی فرصت‌های تهاتری)

یکی از راه‌هایی که سازندگان توسط آن در و پنجره موردنیاز پروژه ساختمانی خود را تأمین می‌کنند، تهاتر در و پنجره دوجداره است. با این روش سازنده به در و پنجره موردنیاز خود برای ساخت‌وساز می‌رسد. در عوض تأمین‌کننده یا سازنده پنجره‌های دوجداره هم در ازای محصول خود یک یا چند واحد آپارتمانی از پروژه در حال ساخت یا پروژه‌های تکمیل شده سازنده را به دست می‌آورد. معامله‌ای که هر دو طرف آن تبادل کالا به کالا می‌کنند و به سود مورد انتظار خود می‌رسند.

با توجه به افزایش قیمت محصولات آلومینیومی و UPVC تهاتر کردن در و پنجره با ملک یک راه مناسب برای کمک به رونق ساخت‌وساز بدون جابجا کردن پول است. زیرا در شرایط اقتصادی فعلی کمتر پول نقد در دست شرکت‌ها و افراد حقیقی است. به همین دلیل با تهاتر کردن می‌توان راحت‌تر به خواسته خود رسید. در این مقاله از سایت ایران تهاتر می‌خواهیم در رابطه با تهاتر پنجره و درهای دوجداره و سه جداره در مقوله ساختمان بیشتر توضیح دهیم و کمی موارد و شرایط این‌گونه معاملات را بررسی کنیم.

پنجره دوجداره چیست و چه کاربردی در ساختمان دارد

قبل از اینکه به تهاتر پنجره دوجداره بپردازیم بد نیست کمی با این مصالح و همچنین کاربرد آن در ساختمان آشنا شویم. پنجره‌ها، راه ارتباط با بیرون از ساختمان هستند. نور و هوا از پنجره منتقل می‌شود. همچنین این محصول روی نمای ساختمان اثر دارد.

کودک نشسته در کنار پنجره
پنجره دوجداره به عنوان عایق صوت و حرارت باعث حفظ آرامش، آسایش ساختمان می شود

همچنین برای بالکن‌ها، پاسیو و… ممکن است از درب‌های دوجداره استفاده شود. این محصول هم به‌عنوان عایق سرما و گرما و هم به‌عنوان عایق صدا عمل می‌کند. از پنجره‌های دوجداره تقریباً در تمام ساختمان‌ها استفاده می‌شود به همین دلیل تهاتر درب و پنجره دوجداره نیز رونق بسیاری دارد.

معنای تهاتر در بازار پنجره دوجداره

در سال‌های اخیر تهاتر کردن مصالح ساختمانی با ملک موردتوجه بسیاری از افراد و شرکت‌ها قرارگرفته است زیرا این کار باعث رونق ساخت‌وساز شده و از رکود در این بخش از صنعت کشور جلوگیری می‌کند. تهاتر کردن درب و پنجره دوجداره هم نوعی تهاتر مصالح ساختمانی است از این قاعده جدا نیست و بسیاری از افراد به دنبال این‌گونه معامله‌ها هستند.

در این‌گونه تهاتر که نوعی از تهاتر قراردادی است، تأمین‌کننده پنجره دوجداره تعهد می‌دهد که تمام پنجره دوجداره های موردنیاز برای پروژه ساختمانی را تأمین کند. در عوض سازنده و پیمانکار نیز متعهد می‌شود به ازای دریافت پنجره دوجداره، آپارتمان یا ملکی را به نام تأمین‌کننده پنجره دوجداره بزند. به این صورت مبادله کالا به کالا رخ می‌دهد و تهاتر پنجره دوجداره با ملک انجام می‌شود.

بسیاری از تولیدکنندگان و واردکنندگان پنجره دوجداره اولین هدفی که دارند این است که محصول یا خدمات خود را به فروش برسانند. در مقابل نیز پیمانکاران در تلاش‌اند پروژه خود را به‌خوبی تأمین کرده و آن را با بهترین متریال تکمیل کنند و بفروشند.

مردی در حال ساختن پنجره دوجداره
سازندگان پنجره دوجداره می توانند محصول خود را با ملک تهاتر کنند

در این میان گاهی به دلیل کمبود نقدینگی ممکن است کار پیمانکار متوقف شود و یا محصول تولیدکننده در انبار باقی بماند و فروش نرود. در این زمان است که تهاتر کردن مصالح ساختمانی مورد توجه قرار می‌گیرد.

مزایا و فواید تهاتر پنجره دوجداره

تهاتر کردن پنجره دوجداره یک شیوه منصفانه پرداخت است و یکی از نهادها برای جلوگیری از اتلاف فرایند، پرداخته‌ای متقابل خواهند داشت. در مواردی که رقم مورد تهاتر کمتر از ملک موردنظر باشد با برگرداندن الباقی ارزش به‌صورت نقد به سازنده کمک و در این شرایط می‌توان برای درصد تهاتر شرایط بهتری قائل بود.

تهاتر پنجره دوجداره برای تأمین مصالح ساختمانی یک راه مناسب برای تأمین است. در طرف مقابل برای انجام تهاتر می‌توان از واحدهای همان ملک برای پرداخت هزینه پنجره دوجداره مدنظر قرار داد. البته برای تهاتر کردن توافق طرفین قرارداد هم شرط است.

با تهاتر کردن دیگر سازنده لازم نیست به فکر تأمین منابع مالی باشد. زیرا می‌تواند مصالج و پنجره‌های مورد نیاز خود را تأمین کند و در عوض بخشی از آپارتمان یا ملک ساخته شده را در اختیار تأمین کننده قرار دهد. در واقع تهاتر کردن پنجره دوجداره باعث افزایش رونق اقتصادی در بخش ساختمان می‌شود بدون اینکه پولی در این میان ردوبدل شده باشد.

مراحل تهاتر پنجره دوجداره با ملک، ساختمان، آپارتمان و…

اولین مورد که باید به آن توجه داشت برآورد هزینه و قیمت نهایی مورد انتظار برای پنجره دوجداره ساختمان است تا با برآورد قیمت ملک موردنظر برابری کند. زیرا تهاتر نوعی مبادله کالا به کالا است که هر دو طرف معامله باید در آن سود کنند و از معامله خود راضی باشند.

مورد دیگری که باید به آن توجه کرد زمان اجرا پروژه و زمان تحویل گرفتن ساختمان است. درواقع تأمین‌کننده پنجره دوجداره باید بداند که چه زمانی باید محصول خود را ارائه کند و چه زمانی می‌تواند واحد تهاتر شده مدنظر را دریافت کند.

نوع کالای درخواستی، مقدار درخواستی، نحوه تسویه‌حساب که تماماً دریافت ملک باشد و یا بخشی از هزینه به‌صورت نقدی تسویه شود و از این موارد جز مسائلی است که در زمان تهاتر ملک با پنجره دوجداره باید به آن توجه داشت.

به همین دلیل مالکان ساختمان، انبوه‌سازان، مصالح‌فروشان، تولیدکنندگان و حتی سایر صنعت گران در این زمینه وارد معامله یا معاوضه و به‌اصطلاح تهاتر با تولیدکنندگان و فروشندگان پنجره دوجداره می‌شوند.

دو مرد در حال محاسبه شرایط تهاتر پنجره دوجداره با ملک
در تهاتر درب و پنجره با ملک می‌توان شرایط متنوعی را در نظر گرفت

معاملات تهاتر پنجره دوجداره به این‌گونه است که اول مقدار و برآورد هزینه پنجره دوجداره مصرفی و درخواست شده موردمحاسبه و بررسی قرار می‌گیرد. بعد از مشخص شدن کالای مورد تهاتر در برابر تهاتر پنجره دوجداره مثلاً یک واحد یا چند واحد مسکونی کارشناسی برای برآورد قیمت ملک تعیین می‌شود و کارشناسی آن موردبررسی قرار داده می‌شود. بعد از توافق‌های اولیه ادامه روند تهاتر پنجره دوجداره انجام می‌شود.

نوع دیگر تهاتر پنجره دوجداره هم وجود دارد که در برابر مصالح ساختمانی انجام می‌شود. مثلاً پنجره دوجداره به‌جای واحد مسکونی یا تجاری، زمین یا ملک کلنگی مورد تهاتر قرار می‌گیرد که تمام این موارد بستگی به توافق طرفین قرارداد دارد.

در کل مراحل تهاتر کردن پنجره دوجداره سخت و پیچیده نیست و فقط باید مورد مناسب و قابل‌اطمینان پیدا کنید و سپس در ثبت قرارداد تهاتر دقت لازم را به عمل بیاورید.

محاسبه قیمت تهاتر پنجره دوجداره

محاسبه هزینه و قیمت پنجره دوجداره که بر اساس آن ارزش معامله تهاتر پنجره دوجداره مشخص می‌شود بسیار مهم است. توازن قیمت تهاتر پنجره دوجداره به عوامل ثابتی ارتباط ندارد عمده تغییرات قیمت این محصول به ارز، اوضاع اقتصادی کشور و… مربوط است.

درواقع با افزایش قیمت فلزات ممکن است قیمت پنجره دوجداره نیز افزایش پیدا می‌کند. معمولاً قیمت تهاتر پنجره با ملک توسط کارشناس صورت می‌گیرد و به‌گونه‌ای تعیین می‌شود که دو طرف معامله از آن راضی باشند.

انواع مدل‌های تهاتر پنجره دوجداره

مدل‌های مختلفی برای تهاتر کردن پنجره دوجداره وجود دارد و فقط معطوف به تهاتر با ملک نمی‌شود. در ادامه نمونه‌های متنوع از این نوع تهاتر را بیان می‌کنیم:

 • تهاتر پنجره دوجداره با مصالح ساختمانی
 • تهاتر واحد ساختمانی با پنجره دوجداره
 • تهاتر ملک با خدمات اجرا نصب درب و پنجره
 • تهاتر پنجره دوجداره با مغازه و واحد تجاری
 • تهاتر پنجره دوجداره با باغ و ویلا و زمین
 • تهاتر پنجره دوجداره با و ارز و دلار
 • تهاتر پنجره دوجداره با واحد در حال ساخت
 • و…

شرایط قراردادهای تهاتر پنجره دوجداره

 • عاقل و بالغ بودن دو طرف و همچنین رضایت افراد. بستن قرارداد با افرادی که منع قانونی ندارند.
 • تهاتر پنجره دوجداره در مواردی که منع قانونی دارد همانند تهاتر اسلحه ممنوع بوده و یا ممنوعیت قانونی و شرعی داشته باشد.
 • اگر مقدار بدهی یک طرف به شخص مقابل بیشتر باشد مقداری که در قرارداد مساوی است زاید شده و باقی مانده به طرفی که طلب زیادتری دارد پرداخت می‌شود.
 • عقد قرارداد باید توسط فردی که مالک بدهی است انجام پذیرد و جاری کردن قرارداد تهاتر پنجره دوجداره باید به‌وسیله افرادی صورت پذیرد که لیاقت و صلاحیت لازم برای جاری کردن قرارداد را داشته باشند.
 • بیشترین منفعت تهاتر پنجره دوجداره برای ساخت‌وساز کننده است چون تولیدکننده یا تهاتر کننده پنجره دوجداره باید به تعهد خود در وقت مشخص عمل کند و اگر عمل نکند تعهد طرف مقابل کامل نمی‌شود و از اجرای دین ساخت‌وساز کننده متصل به شرایط و زمان تحویل پنجره دوجداره تولیدکننده پروژه است. توجه به این نکات تهاتر در پروژه‌های بزرگ بسیار قابل‌توجه است.
 • باید تولیدکننده برای تأمین کالای تهاتر مثلاً تهاتر پنجره دوجداره از منابع اعتباری و مالی خود هزینه کند که در بیشتر موارد با توجه به عدم هماهنگی زمانی و تعهدی، شخص مقابل زمان زیادتری را علاوه بر زمان مشخص شده و مورد محاسبه شده برای این موضوع باید منتظر بگیرد.
 • انواع تهاترهای پنجره دوجداره و از این قبیل مصالح فلزی وجود دارد که در اجناس یا کالاها طرفین موارد مختلفی می‌توان مدنظر گرفت و قوانین انواع تهاتر بر اساس توافق طرفین قرارداد لحاظ می‌شود.
 • تهاتر پنجره دوجداره از هر لحاظ به منفعت و سود سازندگان ساختمانی است. زیرا سازنده درخواست تهاتر پنجره دوجداره را می‌دهد و این سازنده پنجره دوجداره است که باید از تمام شرایط گذر کند و در صورت لزوم به تحویل پنجره دوجداره، در زمان مشخص و تعیین شده است.
مرد در حال جابجایی پنجره دوجداره

پنجره دوجداره چیست

یکی از اصلی‌ترین مصالح مورد نیاز در ساختمان سازی که در دکوراسیون داخلی و تأمین میزان نور طبیعی فضای داخلی نقش بسیار مهمی بر عهده دارد، پنجره است. بیشتر افرادی که زندگی در محیط کم نور را تجربه کرده باشند با اهمیت نور و پنجره آگاه هستند. خانه‌هایی که از پنجره نامناسب برخوردارند در مواردی مانند چشم‌انداز، تهویه، زیبایی فضا و ورود نور به محیط منزل مشکلاتی را تجربه خواهند کرد.

پنجره سه جداره هم شبیه به پنجره دوجداره است با این تفاوت که از سه لایه شیشه در آن استفاده شده است. از تولیدکنندگان برتر پنجره دوجداره در کشور می‌توان به هافمن، وین تک و… اشاره کرد.

انواع پنجره قابل تهاتر از نظر جنس

 • پنجره آلومینیومی: از نامش نیز مشخص است که چهارچوب و قاب این پنجره‌های از جنس آلومینیوم است. همان‌طور که میدانید آلومینیوم‌ها دارای وزنی سبک و استحکام بالایی هستند که می‌توان در انواع ترکیب‌های مختلف آن‌ها مشاهده کرد. ازجمله ویژگی‌های پنجره آلومینیومی می‌توان به عدم نیاز به تعمیر و نگهداری، برخورداری از عمر بالا، مناسب بودن استفاده در آب‌وهوای گرم و معتدل، مقاومت در برابر عناصر خورنده، امنیت و استحکام بالا و … اشاره کرد.
 • پنجره چوبی: پنجره‌های چوبی از زیبایی بسیاری برخوردارند. اما آسیب‌پذیری بالای جدارهای چوبی نیز از ایرادات بزرگ این مدل به شمار می‌رود. ازجمله مزیت‌های استفاده از پنجره چوبی می‌توان به قابلیت اجرای طرح دلخواه روی قاب، تنوع زیاد در جنس پنجره، طول عمر بالا، قابلیت استفاده از رنگ‌های مختلف برای رنگ‌آمیزی و… اشاره کرد. البته چوب‌ها در تمام شرایط آب و هوایی قابل‌استفاده نیستند.
 • پنجره دوجداره: پنجره‌های دوجداره از دو شیشه تشکیل‌شده‌اند که بین آن دو فاصله بسیاری کمی قرار دارد و با خلأ پر شده است. به عبارتی این خلأ شامل گازهایی از جمله کریپتون، زنون، گوگرد، آرگون و… است. استفاده از این گازها در صرفه‌جویی مصرف انرژی تأثیرگذار است.
 • پنجره سه جداره: پنجره‌های سه جداره دارای سه جداره شیشه‌ای هستند. بین هر پنجره یک شکاف وجود دارد که درون آن گاز عایق آرگون و… جای داده است. پنجره‌های سه جداره می‌توانند تا 50 درصد بیشتر از یک پنجره تک جداره و تا 20 درصد از یک پنجره دوجداره صرفه‌جویی انرژی بیشتری داشته باشند. اگر پروژه ساختمانی در آب‌وهوای بسیار سرد باشد، پنجره‌های دوجداره و سه جداره می‌توانند تأثیر قابل‌توجهی بر هزینه‌های گرمایش و سرمایش شما داشته باشند.
 • پنجره آهنی: پنجره‌های آهنی از جمله پنجره‌هایی است که از زمان‌های قدیم استفاده از آن‌ها رواج داشته است و به‌خصوص در خانه‌های مسکونی قدیمی کاربرد بسیار داشته است. از دلایل محبوبیت این پنجره‌ها می‌توان به ارزان بودن متریال، مقاومت در برابر ضربه، قابلیت استفاده از رنگ‌های مختلف برای رنگ‌آمیزی و… اشاره کرد.
نمای داخلی ساختمان و ورودی بالکن با درب و پنجره UPVC
نه تنها پنجره دوجداره بلکه انواع دیگر پنجره نیز قابل تهاتر است

هرکدام از پنجره‌های معرفی شده در بالا قابل تهاتر هستند فقط کافی است طرف قابل معامله خود را پیدا کنید. در تهاتر ایران می‌توانید هم به سازندگان مختلف که نیاز به پنجره تهاتری دارند و هم به سازندگان و تولیدکنندگان پنجره که قصد تهاتر درب و پنجره UPVC با ملک را دارند دسترسی داشته باشید و یک معامله شیرین را به سرانجام برسانید.

تهاتر انواع پنجره دوجداره در تهاتر ایران

اگر تأمین‌کننده پنجره دوجداره هستید و قصد تهاتر پنجره دوجداره با ملک را دارید و یا به دنبال تهیه پنجره دوجداره برای پروژه ساختمانی خود هستید و می‌خواهید بیشتر با این نوع مصالح آشنا شده و بدانید در موقع تهاتر ملک با پنجره دوجداره چه چیزهایی را مدنظر قرار دهید، تهاتر ایران می‌تواند به شما کمک کند.

کافی است به سایت ما سر بزنید و موقعیت‌های مناسب برای تهاتر کردن را بررسی کنید. ما نیز به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه خود موفق باشید.

دیدگـاه (1)


 1. من قصد تهاتر کردن پنجره دارم باید چطوری اقدام کنم؟

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا