تهاتر کاشی و سرامیک چیست؟ شرایط و معرفی فرصت‌های تهاتر کاشی

تهاتر کاشی و سرامیک چیست؟ شرایط و معرفی فرصت‌های تهاتر کاشی

تهاتر مصالح ساختمانی یکی از معاملات رایج در این صنعت است که روزبه‌روز به تعداد معامله‌های آن افزوده می‌شود. زیرا این نوع معامله نیاز به جابجایی پول نقد ندارد و در این وضعیت کشور، از رکود و سکون در بازار مسکن جلوگیری می‌کند. در سال‌های اخیر شاهد رواج معاملات تهاتری در بسیاری از صنایع و فعالیت‌ها هستیم. که علت آن کمبود وجه نقد و مشکلات اقتصادی است. صنعت ساخت‌وساز نیز از این قاعده مستثنا نیست. تهاتر کاشی و سرامیک با ملک، آپارتمان، مصالح ساختمانی دیگر و… نیز روی همین منوال انجام می‌شود.

در این مقاله از تهاتر ایران قصد بررسی تهاتر کاشی و سرامیک را داریم و در مورد شرایط، ضوابط، روش‌ها و همچنین معرفی امکان تهاتر کاشی و سرامیک صحبت خواهیم کرد.

منظور از تهاتر کردن کاشی و سرامیک چیست؟

تهاتر در لغت به معنی مبادله پایاپای است. در این معاملات طرفین معامله در قبال دریافت یک کالا، کالای دیگری را طبق توافق طرفین واگذار می‌کنند. به‌طور کل به معاملاتی که هیچ‌گونه ابزار معاملاتی در آن استفاده نمی‌شود مثل سکه، پول و… معاملات تهاتری میگویند.

ازجمله مصالح ساختمانی بسیار پرکاربرد که در تمامی ساختمان‌ها و در فضاهای مختلف شاهد استفاده از آن هستیم، کاشی و سرامیک است. این نوع مصالح به دلیل کاربری بسیار بالایی که در ساختمان دارد، به همین تناسب در معاملات تهاتری مصالح ساختمانی نیز بسیار مورد معامله قرار می‌گیرد.

خیلی از سازندگام تمام تجهیزات بهداشتی و کاشی و سرامیک را تهاتر می کنند

خیلی از سازندگان ترجیح می‌دهند بدون استفاده از پول، مصالح ساختمانی موردنیاز خود ازجمله کاشی و سرامیک را با کمک تهاتر تأمین کنند. در مقابل تولیدکنندگان و فروشندگان کاشی و سرامیک نیز علاقه دارند محصول خود را به دست مصرف‌کننده عمده که همان سازندگان و پیمانکاران هستند برسانند تا محصولشان تبدیل به احسن شود.

بر همین اساس معامله‌های تهاتری کاشی و سرامیک در بین تأمین‌کننده کاشی و سازندگان و پیمانکاران انجام می‌شود

فواید تهاتر کاشی و سرامیک با ملک و آپارتمان

به دلیل کاربرد زیاد کاشی در ساختمان‌سازی پیمانکاران یا کارفرمایان در تلاش‌اند این مصالح را با استفاده از معاملات تهاتری به دست آورند. به این صورت که میزان کاشی موردنیاز برای تکمیل پروژه خود را تهیه کرده و در مقابل یک یا چند واحد ملک، یک تکه زمین و … را واگذار کنند. انجام این معاملات برای هر دو طرف سودآور بوده و به فروش راحت‌تر واحدهای مسکونی و کاشی کمک می‌کند.

با تهاتر کردن دیگر سازنده لازم نیست به فکر تأمین منابع مالی برای خرید مصالح باشد. زیرا می‌تواند مصالح و کاشی و سرامیک موردنیاز خود را تأمین کند و در عوض بخشی از آپارتمان یا ملک ساخته‌شده را در اختیار تأمین‌کننده قرار دهد. درواقع تهاتر کردن سرامیک و کاشی باعث افزایش رونق اقتصادی در بخش ساختمان می‌شود بدون اینکه پولی در این میان ردوبدل شده باشد.

از تهاتر کردن تأمین کاشی و سرامیک تا تهاتر نصب و اجرای کاشی و سرامیک یک شیوه منصفانه پرداخت است و با این روش دیگر لازم نیست سازنده نگرانی در مورد نصب و اجرا کاشی و سرامیک داشته باشد.

تهاتر کاشی و سرامیک یک راه مناسب برای تأمین مصالح ساختمانی است. در طرف مقابل برای انجام تهاتر می‌توان از واحدهای همان ملک برای پرداخت هزینه کاشی و سرامیک استفاده کرد. البته برای تهاتر کردن توافق طرفین قرارداد هم شرط است.

مردی در حال انتخاب کاشی و سرامیک تهاتری
فروشندگان کاشی و سرامیک هم ترجیح می دهند کالای خود را با ملک تهاتر کنند

تأمین‌کننده کاشی و سرامیک وقتی کالای خود را با ملک تهاتر می‌کند، از روند تورم جا نمی‌ماند زیرا ملک و آپارتمانی که دریافت می‌کند نیز به‌تناسب تورم، رشد می‌کند.

با این روش دو طرف معامله سود می‌کنند. درواقع اگر بخواهید بدانید تهاتر چیست یعنی همین‌که در مبادله کالا به کالا دو طرف معامله سود کنند و از معامله خود راضی باشند.

روش تهاتر کردن کاشی و سرامیک

تهاتر کردن کاشی و سرامیک روش‌های مختلفی دارد که با توجه به نیاز پروژه می‌توان از هرکدام از آن‌ها استفاده کرد.

 • تهاتر نصب و اجرای کاشی و سرامیک: در این روش ممکن است مصالح توسط خود سازنده تأمین شود و فقط نیاز به نصب و اجرای کاشی و سرامیک وجود داشته باشد. حتی ممکن است مصالح را از شخص سومی به‌صورت تهاتری تأمین کند. بعد از اتمام کار کاشی‌کاری تهاتری نیز، ملک را در اختیار کاشی‌کار قرار می‌دهد.
 • تهاتر مصالح کاشی و سرامیک: در این روش تأمین‌کننده مصالح موردنیاز ساختمان در بخش‌های سرویس بهداشتی، آشپزخانه، کف و… را در اختیار سازنده قرار می‌دهد و سازنده متعهد می‌شود در قبال آن با توجه به نوع قرارداد، ملک، آپارتمان، زمین و…. را در اختیار تأمین‌کننده بگذارد.
 • تهاتر تأمین مصالح تا نصب و اجرا: در این روش از تأمین مصالح تا نصب و اجرای آن در ساختمان به عهده طرف اول معامله یا تأمین‌کننده است. سازنده و پیمانکار نیز فقط متعهد می‌شود در قابل انجام خدمات و دریافت مصالح، ملک یا آپارتمان مورد معامله را در اختیار طرف اول قرار دهد.

ممکن است روش‌های دیگری نیز برای تهاتر کاشی و سرامیک وجود داشته باشد و یا طی قرارداد فی‌مابین بندهای مختلفی گنجانده شود. البته این شرایط در اصل موضوع تغییری ایجاد نمی‌کند و مهم مبادله کالا به کالایی است که انجام می‌شود.

مراحل انجام تهاتر ملک و آپارتمان با کاشی و سرامیک

پیمانکاران در تلاش‌اند از طریق عملیات تهاتری کاشی و سرامیک موردنیاز خود را به دست آورند. تأمین‌کنندگان نیز در تلاش‌اند کاشی و سرامیک خود را از طریق عملیات تهاتری مبادله کنند. به این صورت که مقدار کاشی و سرامیک موردنیاز دریافت می‌شود و در مقابل تعهد داده می‌شود که بعد از پایان پروژه ساخت، یک واحد آپارتمان، ملک و … را واگذار شود.

اولین مورد که باید به آن توجه داشت برآورد هزینه و قیمت نهایی مورد انتظار برای کاشی و سرامیک ساختمان است تا با برآورد قیمت ملک موردنظر برابری کند. زیرا تهاتر نوعی مبادله کالا به کالا است که هر دو طرف معامله باید در آن سود کنند و از معامله خود راضی باشند.

مورد دیگری که باید به آن توجه کرد زمان اجرا پروژه و زمان تحویل گرفتن ساختمان است. درواقع تأمین‌کننده کاشی و سرامیک باید بداند که چه زمانی باید محصول خود را ارائه کند و چه زمانی می‌تواند واحد تهاتر شده مدنظر را دریافت کند.

فضای داخلی سرویس بهداشتی کاشی کاری شده
از کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی تا کاشی کف و… قابل تهاتر است

نوع کالای درخواستی، مقدار درخواستی، نحوه تسویه‌حساب که تماماً دریافت ملک باشد و یا بخشی از هزینه به‌صورت نقدی تسویه شود و از این موارد جز مسائلی است که در زمان تهاتر ملک با کاشی و سرامیک باید به آن توجه داشت.

به همین دلیل مالکان ساختمان، انبوه‌سازان، مصالح‌فروشان، تولیدکنندگان و حتی سایر صنعت گران در این زمینه وارد معامله یا معاوضه و به‌اصطلاح تهاتر با تولیدکنندگان و فروشندگان کاشی و سرامیک می‌شوند.

معاملات تهاتر سرامیک و کاشی به این‌گونه است که اول مقدار و برآورد هزینه کاشی و سرامیک مصرفی و درخواست شده موردمحاسبه و بررسی قرار می‌گیرد. بعد از مشخص شدن کالای مورد تهاتر در برابر تهاتر کاشی مثلاً یک واحد یا چند واحد مسکونی کارشناسی برای برآورد قیمت ملک تعیین می‌شود و کارشناسی آن موردبررسی قرار داده می‌شود. بعد از توافق‌های اولیه ادامه روند تهاتر انجام می‌شود.

در کل مراحل تهاتر کردن مصالح کاشی یا نصب کاشی و سرامیک سخت و پیچیده نیست و فقط باید مورد مناسب و قابل‌اطمینان پیدا کنید و سپس در ثبت قرارداد تهاتر دقت لازم را به عمل بیاورید.

کاشی و سرامیک چیست و چه کاربردی در ساختمان دارد؟

سرامیک و کاشی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی هستند. بی‌شک همه شما انواع کاشی‌ها را در مکان‌های مختلف مشاهده کرده‌اید. به عبارتی کاشی‌ها آخرین مصالحی هستند که برای پوشاندن دیوار داخلی از آن‌ها استفاده می‌شود. کاشی‌ها را می‌توان در دسته مصالح سرامیکی و سفالی قرار داد که در انواع و اندازه‌های مختلف تولیدشده و در بازار به چشم می‌خورد.

مدت‌هاست در اکثر سرویس‌های بهداشتی، حمام، آشپزخانه و حتی کف ساختمان و… از این مصالح به‌منظور تزیین و ایجاد فضایی زیبا استفاده می‌شود. به عبارتی اصلی‌ترین کاربرد کاشی و سرامیک، تزیین فضای داخلی و یا خارجی یک محیط است.

معرفی انواع کاشی و سرامیک قابل تهاتر

در ابتدا باید بیان کنیم که هر نوع کاشی و سرامیک قابل تهاتر است. اما معمولاً این نوع کاشی‌ها بیشتر مورد تهاتر قرار می‌گیرند:

 • تهاتر کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی
 • تهاتر کاشی و سرامیک حمام و دستشویی
 • تهاتر کاشی و سرامیک کف و دیوار
 • کاشی بهداشتی (ملزومات سرویس بهداشتی و حمام- مانند: روشویی، کاسه توالت، توالت فرنگی، وان و …)
 • کاشی معدنی
 • کاشی آکوستیک سقفی
 • کاشی‌های پخت سوم (اسلامی، مینیاتوری و …)
 • کاشی شیشه‌ای
 • کاشی تزئینی و آجرهای رنگی
 • کاشی چاپ دیجیتال
 • کاشی ضد اسید

ویژگی‌ها کاشی و سرامیک مناسب

 • کاشی و سرامیک مناسب باید از مقاومت بالایی در برابر سرما، یخ‌زدگی، باران و … برخوردار باشد.
 • ازآنجاکه ممکن است این تجهیزات در برابر حرارت قرار گیرند. لازم است از مقاومت بالایی در برابر آتش‌سوزی برخوردار باشد و به عبارتی ضد حریق باشد.
 • کاشی و سرامیک در برابر آتش‌سوزی نباید تغییر شکل دهند و باید ظاهری مقاوم داشته باشند.
 • داشتن مقاومت بالا و ثبات رنگ درگذر زمان و اشعه خورشید از دیگر ویژگی‌های کاشی و سرامیک مناسب است.
فضای مدرن سرامیک کاری شده

کاربرد کاشی و سرامیک در ساختمان

شاید دیگر ساختمانی را پیدا نکنید که در آن از مصالح کاشی و سرامیک استفاده نشده باشد. کاربردهای متنوع این محصول عبارت‌اند از:

 • استفاده از کاشی و سرامیک برای کاشی‌کاری‌های استخری
 • استفاده از کاشی و سرامیک به‌عنوان کاشی ضد اسید
 • استفاده از کاشی و سرامیک در سرامیک کف مکان‌های مختلف
 • استفاده از کاشی و سرامیک در کاشی کاری حمام، سرویس بهداشتی و …
 • استفاده از سرامیک در سرامیک کاری راه پله
 • استفاده از کاشی و سرامیک در نمای خارجی ساختمان
 • استفاده از کاشی و سرامیک در سرامیک کاری کف حیاط و پارکینگ
 • استفاده از کاشی و سرامیک در کاشی کاری دیوارها و آشپزخانه
 • استفاده از کاشی و سرامیک در کاشی کاری بین کابینتی

در خرید یا تهاتر کاشی و سرامیک چه نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد؟

اگر قصد تهیه کاشی و سرامیک در شرایط تهاتری را دارید باید توجه کنید که محصول باکیفیت و مناسبی را تهیه کنید. در خرید تهاتری کاشی به موارد زیر توجه کنید:

 • عدم وجود خال در ساختار کاشی و سرامیک
 • عدم لب‌پریدگی کاشی و سرامیک
 • عدم وجود ترک‌های مویی
 • عدم برخورداری از برآمدگی‌های سطحی
 • سایه نداشتن کاشی و سرامیک
 • عدم برخورداری از عیوب چاپی
مردی در حال سیمان کاری برای نصب کاشی تهاتر
نه تنها خود کاشی و سرامیک بلکه حتی نصب آن نیز تهاتری انجام می شود

آگهی و معامله‌های تهاتر کاشی و سرامیک در تهاتر ایران

تهاتر ایران مرجع یافتن آگهی‌ها و فرصت‌های تهاتر در صنعت ساختمان‌سازی ایران است. در اینجا می‌توانید فرصت‌های مختلفی برای یافتن امکان تهاتر محصولات خود پیدا کنید.

در مبحث تهاتر و عملیات تهاتری معمولاً مصالح ساختمانی مورد معامله قرار می‌گیرد. عملیات تهاتری در رونق بازار مسکن و صنعت ساختمان‌سازی تأثیرات مثبت بسیاری داشته و به پیشرفت آن کمک فراوان کرده است. تمامی مصالح ساختمانی ازجمله سیمان، قالب بتن، کاشی و سرامیک و … را می‌توان با استفاده از مبادلات پایاپای یا همان تهاتر به دست آورد.

تهاتر ایران نیز در تلاش است با افزایش معامله‌های تهاتری، رونق را به صنعت ساختمان کشور بیاورد. اگر برای ساخت ساختمان با کمبود نقدینگی مواجه هستید برای تهیه کاشی و سرامیک موردنیاز به دنبال شرکت‌هایی باشید که کاشی و سرامیک موردنیاز شما را به‌صورت معامله تهاتری در اختیارتان قرار می‌دهد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا