تهاتر برق کاری و سیم کشی ساختمان و همه چیز در مورد آن

تهاتر برق کاری و سیم کشی ساختمان و همه چیز در مورد آن

تهاتر برق و روشنایی به همراه اجرای آن  یکی از خدماتی است که امروزه در بازار تهاتر ایران به وفور انجام می شود. خدمات الکترونیکی یکی از نیازهای ساختمان های امروزی است و تهاتر کردن آن نیز به همین صورت رونق گرفته است. در این نوع معامله خدمات برقکاری، کالاهای برق، خدمات سیم کشی و تمامی خدمات مربوط به برق ساختمان به صورت تهاتری انجام می شود و در ازای آن ملک، زمین، آپارتمان و… در اختیار اجرا کننده برق ساختمان قرار میگیرد.

در این مقاله از تهاتر ایران می خواهیم همه چیز در مورد تهاتر برقکاری ساختمان از جمله معایب و مزایا، روش انجام تهاتر برق، نکات مهم در قرارداد تهاتر سیم کشی را شرح دهیم. در انتها نیز می خواهیم راهکار انجام معاملات تهاتری کالای برق ساختمان در سراسر ایران به کمک تهاتر ایران را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

تهاتر سیم کشی یا برق کاری ساختمان چیست؟

تهاتر کردن برقکاری و سیم کشی ساختمان هم درست مانند سایر انواع تهاتر مصالح ساختمانی است که در صنعت ساختمان سازی کشور انجام می شود. بی شک یکی از پر اهمیت ترین انرژی های مورد استفاده، انرژی برق است. به طوری که بخش زیادی از زندگی ما با آن در ارتباط است. در ساختمان های امروزی نیز بیشترین کارایی یک ساختمان وابسته به جریان و انرژی برق است. برق کشی یک ساختمان نیاز به نیروهای متخصص دارد. چرا که باید مراحل پیچیده و کاملا تخصصی انجام گیرد. همچنین استفاده از ابزار و تجهیزات مخصوص نیز از دیگر موارد پر اهمیت در برق کشی ساختمان است.

از این رو میتوان گفت تامین برق یک ساختمان مرحله ای هزینه بر است. پیمانکاران و کارفرمایان در تلاش  هستند تا انجام برق کشی یک ساختمان را با شرکت هایی انجام دهند که حاضر به انجام معاملات تهاتری باشند تا به این صورت بدون پرداخت وجه نقد برق ساختمان را تامین کنند.

فواید و مزایای تهاتر برق کاری ساختمان

از مزایای تهاتر برق کاری ساختمان این است که سازنده دیگر به دنبال هزینه کردن برای این خدمات نمی رود و برای انجام آن نیاز به پول نقد ندارد. زیرا این خدمات را با تهاتر انجام می دهد و در ازای آن ملک یا آپارتمانی را در اختیار اجرا کننده برقکاری ساختمان می گذارد.

در طرف مقابل نیز اجرا کننده برقکاری ساختمان در ازای کاری که انجام می دهد، ملک با ارزشی به دست می آورد که همزمان با تورم، رشد می کند و به این ترتیب ضرری متوجه او نمی شود.

عدم نیاز به پول نقد باعث می شود خیلی از خدمات ساختمان با تهاتر انجام شود و رونق به ساخت و ساز کشور بازگردد.

مراحل تهاتر برق ساختمان با ملک، ساختمان، آپارتمان و…

مراحل آن به نوع قرارداد ثبت شده برای تهاتر برق کشی ساختمان بستگی دارد. نکته مهمی که در رابطه با برق کشی ساختمان باید بدانید این است، که انجام این خدمات باید توسط افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه انجام گیرد. چرا که انجام درست این خدمات نیاز به مهارت های خاصی دارد که با گذراندن تحصیلات دانشگاهی و کسب تجربه در محیط های کاری به دست می آید. در ادامه مراحل مختلف برق کشی ساختمان را بیان میکنیم که طول مدت مورد نیاز برای انجام آن ها حدود 8 روز می باشد.

محاسبه قیمت تهاتر برق و تجهیزات برقی ساختمان

قیمت خدمات در معاملات تهاتری معمولا به صورت توافقی است.

انواع مدل‌های تهاتر برق

تهاتر کردن خدمات برقی انواع مختلفی دارد و بستگی به این دارد که سازنده یا پیمانکار به چه نوع خدمت یا کالایی نیاز داشته باشد. برخی از انواع تهاتر برق کشی و سیم کشی ساختمان  عبارتند از:

  • تهاتر تجهیزات برقی ساختمان
  • تهاتر خدمات برق کاری و سیم کشی ساختمان

آشنایی با  انجام تاسیسات برق ساختمان به صورت تهاتری

برق کشی ساختمان مراحل مختلفی را شامل می شود که باید مطابق با نقشه و طراحی کلی ساختمان انجام گیرد. هر کدام از این مراحل را می توان در قرارداد تهاتر برق لحاظ کرد تا کار به صورت معامله پایاپای انجام شود. این مراحل عبارتند از:

  • طراحی نقشه برقکشی ساختمان
  • لوله گذاری و آماده کردن زیرساخت
  • عبور سیم های الکتریکی مختلف
  • به وجود آوردن انشعابات
  • نصب خروجی های مختلف از جمله دوشاخه، کلید، انواع روشنایی و …
  • نصب لامپ، چراغ، لوستر و روشنایی های مورد نیاز ساختمان
  • اجرای تجهیزات و تاسیسات برقی مورد نیاز ساختمان
  • و…

انجام درست مراحل برق کشی ساختمان کمک می کند جریان برقی ساختمان که معمولا 220 ولت است با استفاده از سیم کشی ها از میان تجهیزات برقی مختلف عبور کند و در نهایت به واحد های مسکونی منتقل شود. در نتیجه این امر روشنایی ساختمان تامین شده و میتوان ابزار و تجهیزات مختلف را مورد استفاده قرار داد. انجام صحیح برق کشی ساختمان باید مطابق اصول کلی و رعایت استانداردهای بین المللی انجام شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا