تهاتر نازک کاری ساختمان چیست؟ همه چیز درباره تهاتر اجرای نازک کاری

تهاتر نازک کاری ساختمان چیست؟ همه چیز درباره تهاتر اجرای نازک کاری

شاید تصور اینکه تهاتر نازک کاری هم در پروژه‌های ساختمان‌سازی امروزی انجام می‌شود کمی دور از ذهن باشد. ولی در پروژه‌های بزرگ و کوچک ساختمان‌سازی امروزی نیز تهاتر اجرای نازک کاری ساختمان انجام می‌شود. زیرا با کم شدن ارزش پول و کمبود نقدینگی، یکی از کارهایی است که می‌تواند موجب رونق در بازار ساختمان‌سازی کشور شود، تهاتر کردن خدمات و مصالح است. تهاتر نازک کاری ساختمان نیز یکی از انواع این کارهاست که به موجب آن می‌شود خدمات و اجرای صفر تا صد نازک کاری ساختمان را به عهده گرفت و در عوض آن ملک و آپارتمان دریافت کرد.

تهاتر اجرای نازک کاری با مصالح و بدون مصالح با واحد مسکونی قابل انجام است و نحوه انجام آن به خواست دو طرف بستگی دارد. تهاتر نازک کاری اجرای نازک کاری با پروژه در حال ساخت ممکن است در سراسر ایران اتفاق بیفتد. به همین دلیل در این مقاله از تهاتر ایران قصد داریم در مورد تهاتر نازک کاری، نحوه اجرای تهاتر نازک کاری، نکات کلیدی در زمان بستن قرارداد نازک کاری تهاتری و… توضیح دهیم.

تهاتر نازک کاری چیست؟

شاید با خودتان بگویید منظور از اجرای نازک کاری چیست؟ نازک کاری با مصالح و بدون مصالح چه تفاوت‌هایی با هم دارد؟ و در این میان تهاتر کردن نازک کاری ساختمان چه معنایی دارد. ازاین‌رو در ادامه مقاله قصد داریم مطالبی را درزمینهٔ پاسخ این سؤالات بیان کرده و راجع به تهاتر اجرای نازک کاری با مصالح و بدون مصالح با واحد مسکونی نیز صحبت کنیم.

تهاتر در لغت به معنای مبادله کالا با کالا، کالا با خدمت و خدمت با خدمت است. اما تهاتر در صنعت ساخت‌وساز به معنای مبادله کردن واحد مسکونی با مصالح ساختمانی است. درواقع موضوع تهاتر زمانی به وجود می‌آید که یک پروژه با کمبود نقدینگی مواجه شود. در این صورت کارفرما بدون این‌که پولی را برای مصالح ساختمانی پرداخت کند، می‌تواند پروژه خود را پیش ببرد. البته نباید فراموش کرد که مطمئناً در برابر این مصالح، کارفرما باید به پیمانکار یک یا چند واحد مسکونی، زمین و … ارائه دهد.

بسیاری از کارفرماها و سازندگان پروژه‌های ساختمان خدمات نازک کاری ساختمان خود را نیز به‌صورت تهاتری انجام می‌دهند. به این شکل که ملک یا آپارتمانی را در اختیار مجری نازک کاری قرار داده و در ازای آن خدمات ساختمان را با ایشان مبادله می‌کنند.

البته اگر علاقه دارید بیشتری بدانید تهاتر چیست، پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط با آن را مطالعه کنید.

نازک کاری ساختمان چیست؟

نازک کاری یکی از قسمت‌های مهم در طراحی داخلی ساختمان است. درواقع نازک کاری به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که به‌منظور محافظت از ساختمان و زیبایی بخشیدن به ظاهر آن اجرا می‌شود. به‌طورکلی اولین چیزی که در هنگام ورود به ساختمان نظر هر مراجعه‌کننده‌ای را به خود جذب می‌کند، نازک کاری است. ازاین‌رو نحوه اجرای آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه شما را با مراحل اجرای نازک کاری ساختمان آشنا می‌کنیم.

خانه چوبی روی دست مرد
با تهاتر نازک کاری ساختمان به راحتی صاحب ملک و آپارتمان خود می شوید

آشنایی با نحوه اجرای نازک کاری و تهاتر آن‌ها

ایزوگام کف، عایق‌کاری و قیرگونی

این مرحله در همکف انجام می‌شود. درواقع هدف از قیرگونی کردن کف، جلوگیری از نفوذ رطوبت به درون نازک کاری کف است. در انجام این مرحله باید دقت کرد که هیچ‌گونه منفذی بر روی خاک باقی نماند. ایزوگام کاری سقف، سرویس بهداشت، حمام، دیوارهای رطوبت‌گیر و… ازجمله خدماتی است که می‌توان به‌صورت تهاتری انجام داد.

عایق‌کاری نیز از مراحل نازک کاری است که در قسمت سرویس بهداشتی و حمام صورت می‌گیرد. نحوه اجرای این مرحله به این شکل است که ابتدا دیوارها را عایق‌بندی کرده و سپس کف را عایق‌بندی می‌کنند. تهاتر ایزوگام و تهاتر عایق‌کاری ساختمان معمولاً شامل تهاتر اجرا ایزوگام همراه با مصالح ساختمانی است.

تیغه کشی و دیوارچینی

همان‌طور که از نامش مشخص است در این مرحله با استفاده از مصالحی مانند سنگ، آجر و… شروع به دیوار سازی می‌کنند. ازآنجایی‌که این مرحله همراه با ساخت نمای بیرونی است، ازاین‌رو در جلو از آجرهای چینی و در پشت از آجرهای فشاری استفاده می‌کنند.

معمولاً تهاتر آجر و مصالح موردنیاز به‌صورت تهاتر مصالح ساختمانی انجام می‌شود و تهاتر اجرای این خدمات به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شود.

شمشه گیری

شمشه گیری را می‌توان یکی از مراحل مهم در نازک کاری ساختمان دانست که هدف از انجام این کار، مسطح کردن و یکسان‌سازی دیوارها است. درواقع نحوه انجام شمشه گیری به این صورت است که بلندترین نقطه بر روی دیوار را انتخاب می‌کنند و سپس با استفاده از ملات هایی مانند گچ، گچ‌وخاک و… شروع به مسطح سازی می‌کنند.

از تهاتر گچ و مصالح موردنیاز تا تهاتر گچ کاری و گچ‌بری ساختمان را می‌توان به‌صورت تهاتری انجام داد.

اندودکاری

اندودکاری را می‌توان به دو مرحله اندودکاری داخلی و خارجی تقسیم کرد. که در اندودکاری داخلی از گچ‌وخاک به‌منظور عدم نفوذ رطوبت استفاده می‌کنند و در اندودکاری خارجی به دلیل ارتباط مستقیم با آب‌وهواهای متنوع، از سیمان استفاده می‌کنند.

در بسیاری از ساختمان‌ها خدمات تهاتر اجرای سیمان‌کاری انجام می‌شود. همچنین تهاتر مصالح سیمان نیز جز تهاترهای پرتکرار در صنعت ساختمان است.

سفیدکاری، کشته‌کشی دیوار و گچ‌بری

سفیدکاری یکی دیگر از مراحل مهم نازک کاری به شمار می‌رود که در این مرحله از گچ برای سفیدکاری استفاده می‌کنند.

همان‌طور که گفته شد، در مرحله سفیدکاری از گچ استفاده می‌کنند و گچ به دلیل این‌که به‌سرعت خشک می‌شود، نمی‌تواند ماده مناسبی برای صاف کردن سطوح باشد. ازاین‌رو قبل از خشک‌کردن یک ورقه کشته را با ماله صاف می‌کنند تا سطحی صاف به وجود آید.

کاشی کاری

کاشی یکی از عوامل تأثیرگذار در ظاهر ساختمان است. به‌طورکلی مرحله کاشی کاری در سه مرحله انجام می‌شود.

  • دوغاب ریزی
  • ملات گذاری
  • استفاده از چسب‌های مخصوص

تهاتر کاشی و سرامیک و مصالح موردنیاز برای آن و همچنین تهاتر اجرای کاشی و سرامیک را می‌توان جز خدمات پراستفاده در بازار معاملات تهاتری دانست.

سیم کشی و برق کاری ساختمان

انجام مراحل مربوط به سیم کشی، نصب پایه، نصب ابزارآلات روشنایی و نصب کردن کلید و پریز نیز جز خدمات نازک کاری ساختمان محسوب می‌شود. بعد از انجام مراحل قبلی که بیان شد در این مرحله نوبت به نصب ابزارآلات مختلف روشنایی می‌رسد. نصب لامپ، انجام سیم کشی، نصب کردن کلید و پریز و …. در این مرحله باید انجام گیرد. تهاتر برق کاری ساختمان نیز جز تهاترهای رایج در صنعت ساختمان به‌حساب می‌آید.

اجرای نمای داخلی و خارجی

این مرحله ازجمله مراحل آخر نازک کاری به شمار می‌رود. که مراحل آن با توجه به روش‌ها و مصالح مختلف و مطابق با سلیقه افراد و طراح اجرا می‌شود. در این مرحله نیز گاهی شاهد تهاتر سنگ ساختمان، تهاتر آجر و انواع مصالح ساختمانی هستیم.

نقاشی ساختمان

معمولاً ممکن است در ساختمان‌های معمولی، نقاشی ساختمان به سال‌ها بعد از ساخت منتقل شود. اما در پروژه‌های لوکس یکی از کارهای مهمی که در بخش نازک کاری انجام می‌شود، نقاشی ساختمان است. بسیاری از سازندگان نیز خدمات تهاتر نقاشی ساختمان با ملک و آپارتمان را قبول می‌کنند تا در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.

لوله کشی ساختمان

انجام مراحل مرتبط با نصب کردن و انجام لوله کشی‌های ساختمان و نصب تجهیزات مربوطه نیز یکی از مراحل مهم در نازک کاری ساختمانی است. نصب شیرآلات و تجهیزات باید با دقت بسیار بالایی انجام شود و کیفیت ابزار مورد استفاده در این امر نیز اهمیت دارد. چرا که در صورت استفاده از شیرآلات نامناسب یا عدم نصب صحیح آن‌ها بعد از گذشت مدتی این محصولات کیفیت خود را از دست داده و مشکلاتی نظیر ایجاد نشتی، پوسیدگی و… برای آن‌ها ایجاد می‌شود. از لوله کشی ساختمان تا تأمین شیرآلات ساختمانی به‌صورت تهاتری انجام می‌شود زیرا تهاتر لوله کشی ساختمان یکی از معامله‌های پرتکرار و رایج این صنعت است

نصب درب و پنجره

درب و پنجره‌های مختلفی و متنوعی در بازار موجود است که نصب آن‌ها یکی از مراحل نازک کاری است. بعدازاینکه مراحل مرتبط با رنگ‌آمیزی و استفاده از تزیینات به پایان رسید می‌توانید با انتخاب درب و پنجره موردنظر خود اقدام به نصب آن کنید. تهاتر پنجره دوجداره، تهاتر درب ضد سرقت و … نیز به‌صورت معامله‌های تهاتری انجام می‌شود.

نصب سیستم‌های سرمایش و گرمایش

نصب کردن سیستم‌های مرتبط با تهویه، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و راه‌اندازی آن‌ها را هم باید جز مراحل نازک کاری ساختمان دانست. درواقع مرحله پایانی نازک کاری شامل نصب سیستم‌های مرتبط با سرمایش محیط مانند کولرگازی، گرمایشی مانند شوفاژ و سیستم تهویه هوای مطبوع است. بعد از انجام این مراحل ساختمان آماده بوده و می‌تواند جهت فروش یا سکونت مورد استفاده قرار گیرد.

تهاتر داکت اسپلیت، تهاتر چیلر، تهاتر شوفاژ، تهاتر کولر، تهاتر پکیج و… همگی جز تهاترهای رایج در بخش سرمایش و گرمایش ساختمان هستند.

تهاتر اجرای نازک کاری با مصالح و بدون مصالح با واحد مسکونی

ساختمان‌سازی هزینه‌های زیادی دارد و تهاتر کردن کمک می‌کند بدون هیچ مشکل اقتصادی اقدام به تکمیل و ساخت پروژه‌های ساختمانی کنید. در این روش پیمان‌کاران یا ساختمان‌سازان در تلاش‌اند خدمات و مصالح موردنیاز پروژه را از طریق تهاتر و با واگذاری یک واحد مسکونی و یا آپارتمان، زمین و … به دست آورند.

نازک کاری یکی از اصلی‌ترین مراحل اجرایی در ساختمان‌سازی است که نیازمند مصالح و افراد متخصص در این کار است. ازاین‌رو هزینه‌های زیادی دارد. بنابراین بسیاری از کارفرمایان هنگام نازک کاری با کمبود بودجه مواجه می‌شوند. در این صورت آن‌ها می‌توانند از روش‌های تهاتر استفاده کرده و روند انجام پروژه خود را سرعت بخشند.

تهاتر نازک کاری به دو صورت با مصالح و بدون مصالح انجام می‌شود. در روش اول طرف اول قرارداد تهاتر متعهد می‌شود هم مصالح را تأمین کند و هم کار اجرای نازک کاری را به عهده بگیرد و در ازای آن ملک و آپارتمان دریافت کند. در روش دوم نیز مصالح توسط سازنده تأمین می‌شود و مجری فقط کارهای مربوط به خدمات نازک کاری را انجام می‌دهد.

فواید و مزایا تهاتر نازک کاری

تهاتر در عملیات ساختمان‌سازی در دنیای امروز یکی از مواردی است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. چرا که هزینه‌های مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های ساختمانی بالا بوده و می‌توان با روش تهاتر این هزینه‌ها را تا حدودی کمتر کرد. در این معامله خدمات و تجهیزات مورد نیاز با یک واحد ساختمانی یا سایر مصالح، مورد تعویض قرار می‌گیرد.

نازک کاری ساختمان نیز از خدمات اصلی ساختمان‌سازی است که خود شامل انواع مراحل است. ازاین‌رو نیازمند هزینه بالایی برای اجرا است. پیمانکاران انجام نازک کاری را به افرادی می‌سپارند که حاضر به انجام تهاتر باشند و به‌این‌ترتیب در قبال انجام این مرحله طبق توافق یک واحد آپارتمان، یک واحد ملک یا سایر مصالح را واگذار می‌کند.

تهاتر نازک کاری ساختمان در تهاتر ایران

اگر قصد انجام معاملات تهاتری را دارید، اگر مجری و پیمانکار هرکدام از بخش‌های نازک کاری ساختمان هستید و قصد دارید خدمات خود را در بازار تهاتر ایران عرضه کنید، تهاتر ایران بهترین انتخاب برای شماست. همچنین اگر سازنده هستید و می‌خواهید ملک و آپارتمان در حال ساخت خود را با خدمات نازک کاری ساختمان تهاتر کنید، ما به شما کمک می‌کنیم.

در تهاتر ایران می‌توانید با سازنده‌ها، پیمانکاران، مجریان و شرکت‌های مختلفی در ارتباط باشید که به دنبال تهاتر در صنعت ساختمان کشور هستند. کافی است به بخش آگهی‌های تهاتر سری بزنید و به دنبال معامله موردنظر خود بگردید. تهاتر ایران مرجع تهاتر قراردادی صنعت ساختمان در ایران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا