تهاتر نقاشی ساختمان چیست؟[شرایط، مزایا و معرفی فرصت‌های تهاتری]

تهاتر نقاشی ساختمان چیست؟[شرایط، مزایا و معرفی فرصت‌های تهاتری]

شاید تصور اینکه تهاتر نقاشی ساختمان نیز در بازار تهاتری ساختمان‌سازی کشورمان انجام می‌شود برایتان جالب باشد. رنگ‌آمیزی و نقاشی ساختمان نیز به‌عنوان یکی از بخش‌های نازک کاری ساختمان، هزینه بالایی را طلب می‌کند. به همین دلیل بسیاری از سازندگان علاقه دارند این خدمات را به‌صورت تهاتری و مبادله‌ای با ملک و آپارتمان انجام دهد.

تصور کنید یک پروژه ساختمانی بزرگ که تمام دیوارهای واحدها، راهروها، لابی و… نیاز به نقاشی داشته باشد. میزان رنگ مصرفی و زمان لازم برای اجرای نقاشی ساختمان به‌قدری هست که سازنده بخواهد این خدمت را تهاتری انجام دهد.

رنگ‌آمیزی و نقاشی ساختمان تکنیکی است که به‌منظور ایجاد یک حال و هوای تازه در خانه، اداره و محل کار استفاده می‌شود. بسیاری از افراد گمان می‌کنند که رنگ‌آمیزی و نقاشی یک ساختمان کار آسانی است اما مراحل کار در نقاشی دشوار بوده و با تجربه به دست می‌آید. در این مقاله قصد داریم شما را با تهاتر نقاشی ساختمان، شرایط قرارداد تهاتری رنگ‌آمیزی ساختمان و همچنین روش‌های انجام آن آشنا کنیم.

تهاتر نقاشی ساختمان چیست و چه مواقعی انجام می‌شود

در مواقعی ممکن است که برای نقاشی ساختمان منابع مالی لازم وجود نداشته باشد و یا نتوان تا مدتی برای تأمین مبالغ لازم صبر پیشه کرد، می‌توان از تهاتر نقاشی و رنگ‌آمیزی ساختمان کمک گرفت. در این صورت می‌توان مشکل کمبود نقدینگی برای رنگ‌کار ساختمان را با تهاتر رفع کرد.

همان‌طور که می‌دانید تهاتر به معنای مبادله کالا به کالا است. به‌طور مثال افراد می‌توانند برای به اتمام رساندن پروژه‌ها خود تهاتر ساختمان انجام دهند. درواقع با این کار می‌توان از ضررهای احتمالی جلوگیری کرده و پروژه را در زمان مناسب به اتمام رساند. این کار همان‌طور که در بخش‌های مختلف ساخت‌وساز انجام می‌شود، در بخش نقاشی ساختمان نیز صورت می‌گیرد. درواقع تهاتر کردن نقاشی ساختمان زیرمجموعه تهاتر نازک کاری ساختمان به‌حساب می‌آید.

ابزار و تجهیزات نقاشی ساختمان به همراه نردبان
تهاتر نقاشی ساختمان جز معامله های تهاتری نازک کاری ساختمان محسوب می شود

انواع تهاتر نقاشی ساختمان

تهاتر کردن بخش نقاشی ساختمان را می‌توان به دو بخش اصلی تقسیم‌بندی کرد

تهاتر رنگ ساختمان

تهاتر رنگ ساختمان و مصالح موردنیاز برای رنگ‌آمیزی ساختمان مربوط به این بخش است. رنگ ساختمان یکی از مصالح ساختمانی که در پوشش سطوح مختلف ازجمله دیوارها، سقف‌ها و… با کمترین هزینه و زیباترین شکل ممکن، کمک می‌کند. علاوه بر زیبایی و قیمت مناسب، رنگ ساختمان ویژگی‌های دیگری همچون طول عمر زیاد، پایداری بالا، مقاومت بالا در برای آلودگی و آب و… موجب شده که نقاشی و رنگ ساختمان یکی از محبوب‌ترین نوع پوشش در ساختمان‌ها شود.

در مواقعی ممکن است که برای نقاشی ساختمان منابع مالی لازم برای تأمین مصالح و رنگ موردنیاز وجود نداشته باشد؛ و یا نتوان تا مدتی برای تأمین مبالغ لازم صبر پیشه کرد. در این صورت می‌توان این مشکل را با تهاتر رفع کرد و رنگ را از تأمین‌کننده رنگ ساختمان تهاتر کرد.

تهاتر کردن رنگ ساختمان زیر مجموعه تهاتر مصالح ساختمانی به حساب می آید.

تهاتر اجرای نقاشی ساختمان

اجرای نقاشی ساختمان جز کارهای پرزحمت و زمان‌بر در نازک کاری ساختمان به‌حساب می‌آید. مخصوصاً اگر تعداد واحدهای ساختمانی بالا باشد انجام این کار نیاز به صبر و حوصله بسیار دارد.

ممکن است در این روش تهاتر، مصالح و رنگ مورد نیاز توسط سازنده تامین شود و پیمانکار تهاتر نقاشی ساختمان فقط کار اجرای رنگ را به عهده بگیرد.

مردی در حال بتونه کردن دیوار
هم خدمات رنگ آمیزی و هم لوازم و تجهیزات نقاشی ساختمان را می توان تهاتر کرد

البته اینکه به چه روشی تهاتر کردن نقاشی ساختمان انجام شود به توافق دو طرف بستگی دارد زیرا در تهاتر قراردادی، اینکه هر دو طرف از معامله سود ببرند بسیار مهم است

آشنایی با انواع رنگ‌های ساختمانی

به‌طوری کلی در بازار چهار رنگ پلاستیک، روغنی، آکریلیک و مولتی کالر وجود دارد که در این مقاله قصد داریم شما را با انواع این رنگ‌ها آشنا کرده و مطالبی را در این زمینه ارائه دهیم.

رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک از قدیمی‌ترین رنگ‌های ساختمانی است که رنگ‌آمیزی با آن به سادگی امکان‌پذیر است. رنگ‌های پلاستیک بو ندارد و با سرعت بالا خشک می‌شوند. قابلیت پوشش دهی رنگ پلاستیک ساختمان بسیار بالا است و قیمت این رنگ‌ها مناسب است. ازآنجایی‌که رنگ پلاستیک یک رنگ پایه آب است، ازاین‌رو برای حل کردن نیازی به حلال‌های نفتی نیست.

البته توجه کنید که رنگ پلاستیک به‌راحتی چرک می‌شود و قابلیت شست‌وشو ندارد. ماندگاری این رنگ پایین است و مقاومت کمتری نسبت به نور خورشید دارد. همچنین این رنگ‌ها بر روی سطوح آهنی و چوبی قابلیت استفاده ندارند.

رنگ روغنی

ازآنجایی‌که رنگ روغنی دارای بوی تند است از این رنگ‌ها برای دیوارهای داخلی استفاده نمی‌کنند. این رنگ‌ها معمولاً برای سطوح چوبی، فلزی و خارج از ساختمان کاربرد دارد. به‌طورکلی رنگ روغنی به سه دسته مات، براق و نیمه مات تقسیم می‌شوند؛ که هرکدام از آن‌ها کاربردهای خاص خودشان را دارند.

مردی در حال نقاشی دیوار ساختمان - تهاتر نقاشی ساختمان
اگر قصد تهاتر نقاشی ساختمان دارید، بهتر است جنس رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید

رنگ روغنی قابل شست‌وشو است و به‌راحتی تمیز می‌شود. رنگ‌های روغنی در برابر آب مقاوم‌اند و از پوشش دهی بالایی برخوردار هستند. رنگ‌های روغنی برای رنگ‌آمیزی چوب و فلز مناسب است.

رنگ آکریلیک

رنگ آکریلیک جدیدتر از رنگ‌های روغنی و پلاستیک است. از برتری‌هایی که این رنگ نسبت به دو رنگ روغنی و پلاستیکی دارد، این است که رنگ آکریلیک برخلاف پلاستیک، قابل شست‌وشو است و مزیتی که نسبت به رنگ روغنی دارد این است که آکریلیک بوی بد و مضر رنگ روغنی را ندارد.

از مزایای رنگ آکریلیک می‌توان به خشک شدن سریع، قابلیت شست‌وشو، قیمت مناسب این رنگ، پوشش دهی بالا، بوی کم رنگ آکریلیک، قابلیت استفاده بر روی تمامی سطوح، مقاوم در برابر نور خورشید، برخورداری از بافت برجسته اشاره کرد. در مورد معایب آن باید گفت که براق نیست، در اجرای این رنگ نمی‌توان از قلم‌مو استفاده کرد.

رنگ مولتی کالر

یکی دیگر از رنگ‌های جدید رنگ مولتی کالر است. درواقع با انتخاب این رنگ، کلکسیونی از طرح و رنگ در اختیار شماست. مطمئناً این نوع رنگ هم نیز دارای مزایا و معایبی است که

برخورداری از تنوع بالای طرح و رنگ، برخورداری از بوی کم، عدم نیاز به حلال، مقاومت در برابر شست و شوی بالا، امکان خشک شدن سریع، مقاومت در برابر خورشید، امکان اجرای رنگ مولتی کالر بر روی کلیه سطوح، دارای پوشش دهی قوی، عدم جذب گرد و غبار

معایب رنگ مولتی کالر نیز باید گفت که اجرای رنگ مولتی کالر کار هر فردی نیست. نیاز به متخصص دارد. این رنگ قابل لکه‌گیری نیست.

فواید و مزایا تهاتر نقاشی ساختمان

گاهی ممکن است برای نقاشی ساختمان منابع مالی لازم موجود نباشد و یا نتوان تا مدتی نسبت به تأمین مبالغ لازم صبر نمود. این مورد را می‌توان با تهاتر نقاشی ساختمان به‌خوبی برطرف ساخت. شما می‌توانید برای به اتمام رساندن پروژه خود اقدام به تهاتر نقاشی ساختمان بکنید. این کار سبب می‌شود تا پروژه در زمان مقرر به اتمام برسد و ضررهای احتمالی نیز تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

این اقدام می‌تواند در مقابل ملک و یا مصالح ساختمانی نیز انجام شود.

کدام نوع رنگ ساختمانی برای تهاتر مناسب است؟

نقاشی ساختمان به شکل‌های مختلفی انجام می‌پذیرد و این می‌تواند باعث شود تا کارفرما متناسب با کار و نیاز خود نقاشی مرتبط را انتخاب نماید. نقاشی با رنگ روغنی، نقاشی با رنگ آکریلیک و نقاشی با رنگ پلاستیک می‌تواند متناسب با نیاز در ساختمان استفاده شود. نقاشی ساختمان با رنگ روغنی در مقایسه با رنگ پلاستیک قیمت بالاتری داشته و سبب می‌شود تا دیوار بتواند کمترین کثیفی را به خود جذب نموده و هم اینکه قابل شستشو است که برای فضاهایی که تعداد زیادی فرد در آن رفت و آمد دارند بسیار مناسب خواهد بود. در مقایسه با رنگ روغنی، رنگ پلاستیک دارای قیمت مناسب‌تری بوده اما در برابر آب مقاوم نیست و ممکن است آسیب ببیند.

دستی در حال غلتک کشیدن روی دیوار
جنس رنگ دیوارها به انتخاب شما بستگی دارد و روی هزینه نهایی اثرگذار است

در کنار این دو رنگ رنگ آکریلیک نیز ترکیبی از هر دو رنگ است که ویژگی‌های بسیار متنوعی داشته و کمک می‌کند تا دکوراسیون مدرن خانه تکمیل شود. این رنگ تنوع رنگی وسیعی دارد.

برای تهاتر نقاشی ساختمان بهتر است شرایط ساختمانی که می‌خواهید رنگ‌آمیزی شود را در نظر بگیرید. اینکه از کدام رنگ استفاده کنید و کدام برای ساختمان مناسب‌تر است موضوعی است که می‌توانید با مشاوره گرفتن از متخصصان نقاشی ساختمان به آن دست یابید.

تهاتر نقاشی ساختمان در تهاتر ایران

تهاتر ایران مرجع یافتن آگهی‌ها و فرصت‌های تهاتر در صنعت ساختمان‌سازی ایران است. در اینجا می‌توانید فرصت‌های مختلفی برای یافتن امکان تهاتر محصولات خود پیدا کنید.

در مبحث تهاتر و عملیات تهاتری معمولاً مصالح ساختمانی مورد معامله قرار می‌گیرد. عملیات تهاتری در رونق بازار مسکن و صنعت ساختمان‌سازی تاثیرات مثبت بسیاری داشته و به پیشرفت آن کمک فراوان کرده است. تمامی مصالح ساختمانی از جمله سیمان، قالب بتن، کاشی و سرامیک و… و همچنین انواع خدمات ساختمانی شامل نقاشی ساختمان، اجرای سقف کاذب و… را می‌توان با استفاده از مبادلات پایاپای یا همان تهاتر به دست آورد.

تهاتر ایران نیز در تلاش است با افزایش معامله‌های تهاتری، رونق را به صنعت ساختمان کشور بیاورد. اگر برای ساخت ساختمان با کمبود نقدینگی مواجه هستید و یا برای تهیه رنگ و اجرای نقاشی ساختمان به دنبال شرکت‌هایی هستید که خدمات نقاشی ساختمان موردنیاز شما را به‌صورت معامله تهاتری در اختیارتان قرار دهند، تهاتر ایران به شما کمک می‌کند.

کافی است سری به بخش آگهی‌های تهاتر نقاشی ساختمان در سایت ما بزنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا